ЧУДО ВО КАНАДА: Жена паднала од 1.500 метри и преживеала

Една Канаѓанка чудесно го преживеа падот од надморска височина од 1.500 метри, откако не и се отворил ниту главниот, ниту резервниот падобран.

Сведоците велат дека ја виделе жената како паѓа и неверојатно е тоа што таа да останала жива.

Таа паднале во густата крошна од дрво, што го ублажило нејзиниот пад, и претрпела неколку скршеници на коските, меѓу кои и еден пршлен.

Жената била примена во болница со повеќе скршеници, но лекарите рекле дека не е во животна опасност.

Полицијата во Квебек, Канада истражува дали имало некои недостатоци кои довеле до неотворање ниту на главниот, ниту на резервниот падобран.

Идентитетот на жената што ја преживеа несреќата не е откриен, но се знае дека таа е 30-годишна жена, која е искусна во падробранството.

Прочитајте и...  Во Словенија отстранета дрвената скулптура на Меланија Трамп, откако беше запалена на 4 јули

Прочитај повеќе

Грчките демонстранти ја нападнаа полицијата, во тензична атмосфера донесен законот за јавни собири (ВИДЕО)

МИА Агенција

Мајка херој: Пред да загине во пожар – го фрли од тераса тригодишниот син, го фати маринец и го спаси (ВИДЕО)

Слободен печат

Седум судански министри поднесоа оставка

Слободен печат

Дел од Карпош утре без вода

Слободен печат

Шекеринска: Ние не плаќавме за стиропори кои глумат мермер, напротив решивме парите да заминат во малите бизниси

Слободен печат

Моќно торнадо ја погоди Минесота, настрада маж кој работел во гаража (ВИДЕО)

Марина Дамческа

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Врховниот суд на САД донесе важна одлука против Трамп поради која тој збесна

Слободен печат

Кучиња откриваат коронавирус во Обединетите Арапски Емирати

Слободен печат

СЗО ја поддржа теоријата за пренос на коронавирусот преку аеросоли, дадоа нови насоки

Слободен печат

Брнабиќ: Со мирни протести го покажуваме демократскиот капацитет

Слободен печат

Митрески: Нашиот план е до 2024 година да отвориме околу 80 отсто од поглавјата со ЕУ

Слободен печат

Мицкоски: Ние се бориме против оние кои го хушкаат народот за да си делат тендери, да возат „мајбах“

Слободен печат