ЧУДО ОД ВЕНЧАНИЦА: Фустанот за анонимна клиентка од Абу Даби содржи 200.000 „Сваровски“ кристали (ВИДЕО)

Венчаницата е креирана за многу посебна клиентка од Абу Даби, за која биле потребни 1.000 часови работа на неа. Секојдневно на неа работеле тим од 15 луѓе.

Мајкл Чинко е моден дизајнер од Филипините, а неговите клиентки се познати дами како што се Бијонсе, Ријана, Лејди Гага, Кајли Миног, Бритни Спирс, Кристина Агилера и многу други…

Иако веќе знаеме колку импозантно креира фустани за славните дами, последното видео кое го објави на својот профил на Инстаграм, покажува нешто несекојдневно.

Мајкл сега креираше венчаница која ќе ја носат седум луѓе на младата невеста. Во описот на видеото пишувало вака:

– Потребно е помало село за да ја однесеме венчаницава долга три метри.

Венчаницата е креирана за многу посебна клиентка од Абу Даби, за која биле потребни 1.000 часови работа на неа. Секојдневно на неа работеле тим од 15 луѓе.

Иако цената за фустанот остана тајна, дизајнерот открил дека во неа биле сошиени преку 200.000 Сваровски кристали.

Прочитајте и...  Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Прочитај повеќе

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ја откажаа венчавката, па раскинаа: Денеска сите се прашуваат дали Бен Афлек и натаму ја сака Џенифер Лопез?

Слободен печат

Досега никој не знаеше како изгледаат: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби

Слободен печат

Дејвид Ковердејл во свој стил: Објави песна „Coronavirus blues“, па му испрати „важна“ порака на вирусот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се мислите што да зготвите за ручек? Наша препорака – аргентински ќебапчиња

Слободен печат

Пеце од Суперхикс за анти-коронално расположение (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ладен туш“ за Хари и Меган Маркл: Трамп нема да и го плаќа обезбедувањето при престојот во САД!

Слободен печат