ЧУДО ОД ГОЛМАН: Касиљас на терен два месеци по инфарктот! – Слободен печат
СпортФудбал

ЧУДО ОД ГОЛМАН: Касиљас на терен два месеци по инфарктот!

Светската фудбалска легенда, Икер Касиљас, им се врати на тренинзите со соиграчите на португалскиот клуб Порто, за голема радост кај фановите.

Откако само пред два месеци претрпе срцев удар, еден од најдобрите голмани Касиљас им се врати на клупските обврски.

Касиљас, кој зад себе има одиграни 725 натпревари за Реал Мадрид, добил миокарден инфаркт за време на тренинг-сесијата на „змејовите” на 1 мај и оттогаш не играл.

Се шпекулираше дека Шпанецот ќе стави крај на неговата кариера, но и покрај неговите 38 години ќе се обиде да направи „кам-бек“ на фудбалските натпревари.

Своето враќање на теренот го најави со слика на „Твитер” која беше придружена со зборовите: „Назад на работа. Прв ден”.

Да додадеме уште дека Касиљас е светски и воедно двократен европски шампион со „фуријата”.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close