Чудакот Канте не сакаше да слушне за автомобил

Одличниот фудбалер на Челси, Нголо Канте е познат како еден од најскромните фудбалери на денешницата иако заработува огромни суми на пари. Сепак, тој не сака да ги троши парите на работи кои не му се потребни.

Пред неколку години, Нголо Канте дојде во Лестер како анонимус, и уште тогаш ја покажа својата сромност, тој не сакаше да добие клупски автомобил или пак да си купи сопствен.

– Се сеќавам кога дојде во Лестер, не сакаше да земе автомобил бидејќи тој трчаше секој ден до тренинг центарот и не сакаше да ги смени своите навики. Како би го опишал Канте? Многу добар човек надвор од терените, но на теренот е потполно друга личност. Тој е вистински предатор и не важно каде се наоѓа топката ќе ви земе – изјави Џејми Варди, кој беше соиграч на Канте во Лестер.

Прочитајте и...  Ново засилување од Шпанија во Еурофарм Пелистер (ВИДЕО)

Нголо Канте одигра само една сезона како фудбалер на Лестер и веднаш ја освои титулата, а потоа потпиша за Челси и исто така во првата сезона како играч на „сините“ дојде до шампинската титула во Премиер лигата.

Прочитај повеќе

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат

Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

Слободен печат

Ново засилување од Шпанија во Еурофарм Пелистер (ВИДЕО)

Слободен печат

Легендарниот напаѓач Бирхоф со решение за Лигата на нации

Слободен печат

Савиќевиќ импресионираше во Мадрид: Време е за уште поголеми предизвици!

Слободен печат