Човекот што го дизајнираше Ајфонот, ги напушта Епл

Човекот кој стои зад дизајнот на Ајфон, Ајмак и Ајпад ја напушта компанијата.

Главниот директор за дизајн, Џони Ајв заминува по повеќе од две децении во Епл за да почне своја сопствена компанија за дизајн. Од Епл соопштија дека ќе бидат клиенти на неговата нова компанија.

Не е посочено во соопштение од Епл за датумот која Ајв ќе замине од компанијата. Ајв е во Епл од 1992 година како дизајнер.

Прочитајте и...  Преубавата принцеза која го променила најконзервативното кралство, отворила училишта и болници, а луѓето ја гледале како филмска ѕвезда

Прочитај повеќе

Дали сте ја прочитале приказната на Хемингвеј од само шест збора?

Слободен печат

Романа веќе не е во затвор, чека депортација: Нејзиниот партнер ќе ги врати парите што ги украле

Слободен печат

Ива Кацарска Саздовска, креаторка која ја приближи топлината на дрвото за луѓето да ја примат во своите домови и срца

Ј.К.Д

Како можете да се заштитите од коронавирусот на плажа?

Слободен печат

ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК од Охрид порача „Лепотици, не секој газ е наменет за танга по плажа“ (ФОТО)

Слободен печат.

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Виц на денот – Сирење

Слободен печат

Рита Ора топлес на Ибица: Пејачката ужива во летото!

Слободен Печат

Дали некои луѓе имаат заштита од коронавирусот?

Слободен Печат