Човекот кој ни пресуди во Скопје потпиша за Интер (ФОТО) – Слободен печат
СпортФудбал

Човекот кој ни пресуди во Скопје потпиша за Интер (ФОТО)

Дефинитивно Валентино Лазаро (23) го очекува една голема фудбалска иднина, денеска потпиша договор со миланскиот гигант Интер.

Лазаро ни направи големи проблеми на последниот квалификациски натпревар за ЕП во Скопје и беше еден од главните „виновници“ со еден гол за нашиот убедлив пораз од 1:4.

Не е само тој погодок, едноставно на тој меч како крило со голема леснотија им „бегаше“ на нашиот играчи и тоа на крајот резултираше со триумф за Австрија.

Австрискиот репрезентативец кој до сега ги бранеше боите на Херта Берлин, официјално потпиша договор со Интер до 30 јуни 2023 година.

Во текот на претходните две години во дресот на Херта во Бундес лигата имаше 31 настап, со три голови и седум асистенции. Десното крило поминал и низ младинските категории на Салцбург, а на позајмица беше во Лиферинг.

Ова е второто засилување за Интер летово, претходно „неро-аѕурите“ го ангажираа досегашниот централен бек на Атлетико Мадрид, Диего Годин.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close