Чоколадни коцки со ореви готови за 5 минути – Слободен печат
ЕспресоЖенаМагазинХрана

Чоколадни коцки со ореви готови за 5 минути

СОСТОЈКИ:

250 гр шеќер

18 лажици вода

210 гр маргарин

150 гр мелени ореви

100 гр крупно сецкани ореви

250 гр мелени бисквити

100 гр чоколадо

ПОДГОТОВКА:

Шеќерот и водата ставете ги да провријат. Тргнете ги од ринглата и додајте го маргаринот убаво да се истопи. Ставете ги мелените ореви, потоа бисквитите и на крајот исечканите ореви и стпеното чоколадо. Сè добро помешајте да се соедини во компактна маса.

Ставете во калап и оставете во фрижидер да се стврдне.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close