Членови на семејството од три генерации ограбиле жител на тетовско

Село Челопек, тетовско фото: Wikipedia / Raso mk

Полицијата поднесе пријава за кражба против четворица жители на тетовско, кои се осомничени дека ограбиле член на нивното семејство со кого живееле во заедница.

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против Љ.С.(55), Е.С.(19), А.С.(87), сите од село Челопек, тетовско и И.А.(26) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба”. На 29.04.2021, искористувајќи го отсуството на оштетениот М.С.(38) од с.Челопек, со кој живееле во заедница, пријавените му одзеле апарати за домаќинство, лични документи, пари и трактор, со што му предизвикале штета во износ од 553.500 денари“, се вели во полициското соопштение.

Видео на денот