Читајте го бесплатно он-лајн викенд бројот на Слободен печат

Почитувани читатели, поради одлуката на Владата да се воведе целосен тридневен карантин во Скопје, Тетово , Куманово и Штип, тробројното печатено издание на Слободен печат нема да се дистрибуира во овие градови.

За да им излеземе во пресрет на нашите читатели, одлучивме овој троброј (петок, сабота и недела), да ви биде достапен бесплатно он лајн во ПДФ формат.

Во останатите градови весникот ќе може да го набавите во вашите редовни продажни места.

Кликни тука и читај го весникот бесплатно онлајн.

 

 

Прочитајте и...  Трагедија во Србија: Двајца браќа починаа од коронавирус на 26 и 35 години

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

СЗО: Кризата со коронавирусот може да се продлабочи

Слободен печат

Дебар денеска достави барање за еден пулмолог и еден инфектолог

Слободен печат

Борел: Се надевам на важен исчекор во нормализација на односите Белград – Приштина

Слободен печат

Поранешната директорка на Кожна клиника поднела приговор за казната од 10 илјади евра

Слободен печат

Во Србија 154 пациенти се борат за живот, приклучени на респиратори

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Франција приведено лице, имал педофилски страници на тајни мрежи

МИА Агенција

Привршува откупот на вишни во делчевско

Слободен печат

Бројот на заразени од коронавирусот во светот надмина 13 милиони

Слободен печат

До 15 часот гласале 340 лица со Ковид-19 и во самоизолација

Слободен печат

Бројни случаи на кршење на изборниот молк, говор на омразата и непочитување на мерките за заштита од коронавирусот

Слободен печат

Во Малешевијата два активни случаи со ковид-19

Слободен печат