#ЧИТАЈДОМА – „ТРИ“ нуди бесплатни е-книги цел месец

Издавачки центар ТРИ, со цел да им излезе во пресрет на читателите во периодот на изолација, предвреме ја става во функција својата нова специјализирана апликација за читање на електронски книги Kniga.mk, изработена со поддршка на Фондот за иновации и технолошки развој.

Kniga.mk е мобилна апликација достапна за iOs и Android корисници, која овозможува пристап до голема база на електронски книги, изданија на ТРИ и Паблишер, достапни за купување и прелистување на сите уреди – која нуди одлично читачко искуство и можност за многу лични приспособувања.

На овој начин, книгите стануваат достапни во секој дом и во секое време. За сите корисници во промотивниот период ТРИ издвои 20 бесплатни ексклузивни изданија од својата продукција.

Книги од домашни ексклузивци како Венко Андоновски, Винка Саздова, Коста Петров, Ана Јовковска, и атрактивни преводни изданија ќе бидат достапни за сите што ќе ја симнат и користат апликацијата Kniga.mk од App Store и Google Play.

Остануваме поврзани повеќе од кога било со светот на книгите со новата мобилна апликација Kniga.mk на „ТРИ“.

Прочитајте и...  Мартиновски: Во најтешките услови се создавани значајни дела, изолацијата не е нешто непознато за уметниците

Прочитај повеќе

Исмаили: Институциите од областа на културата со онлајн програма

Слободен печат

Лазаревиќ упати порака преку својата виолина: Седете дома за себе, за нас, за сите (ВИДЕО)

Слободен печат

Мартиновски: Во најтешките услови се создавани значајни дела, изолацијата не е нешто непознато за уметниците

Слободен печат

Кумановскиот театар продолжува со онлајн-претставите, денеска ќе ја прикаже „Раскол”

Уметноста и кративноста – позитивни водилки во време на КОВИД-19 (ВИДЕО)

Слободен печат

Амир Ор: Струга е на првата линија на културата во светот, овој град е навистина посебен

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

РАЗГОВОР со Корнелиос Граменос, грчки скулптор од светски глас: Грчката влада планира да им даде по 800 евра на самостојните уметници

Јасмина Кантарџиева Димков

Гран-при на „Мал битолски Монмартр” за Марија Дима од Букурешт

Слободен печат

Дом на култура Кавадарци преку интернет носи театарски претстави во домовите

Слободен печат

„Охридско лето” по повод смртта на маестро Кшиштоф Пендерецки

МИА Агенција

Илиевски: На јутјуб каналот на филхармонија ги објавуваме сите наши концерти, уметноста постои заради публиката (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карантински приказни – Антологија на изолацијата“, предизвик за собирање најкреативни раскази во изолација

Слободен печат