Чистење на македонски начин (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое вработен од скопски „Комуналец“’ додека го чисти мостот „Близнаци“ во скопската населба Аеродром, собраното ѓубре од тротоарот наместо во кантата за отпад, без двоумење го фрла во реката Варадар.

 

Нашата чудесна земја…

Нашата чудесна земја…

Publiée par Македонски Весник sur Samedi 8 juin 2019

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Заборавено и со низа проблеми остана образованието

Прочитај повеќе

Хуавеј ќе почека за влез во Македонија!

Илинка Иљоска

ЦИВИЛ: Мирот единствен начин за надминување на омразата, насилството и национализмот

Слободен печат

Сведоци даваат исказ за „Монструм“: Алфите не легитимираа и со девојката ни рекоа да седиме во кола

Слободен печат

Димитров-Брегу: За регионалната соработка да биде успешна, земјите од Западниот Балкан мора да бидат носители на одлуките и на одговорноста

Слободен печат

Во грчкиот Парламент доставени три договори со Северна Македонија

МИА Агенција

Дикректорот на Токсикологија: Дали покрај маските, везирот, ракавиците, ќе мора да носиме и нунчаки за самоодбрана???

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Осомничениот за убиството на Саздо екстрадиран во Македонија

Слободен печат

Измените во законите за образование пред пратениците: ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучува дали ќе ги поддржи

Носете заштитни маски, МВР казни 679 лица

Слободен печат

Крушево повторно има вода, после четири дена!

Хрватската амбасадорка Андраси: Имавме ситуација каде ЕУ поради една земја членка ги забави преговорите

МИА Агенција

Евротинк: Регионот станува сè поважен производител на наркотични средства, пред сè на канабисот

Слободен печат