Чистење на македонски начин (ВИДЕО) - Слободен печат

Чистење на македонски начин (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое вработен од скопски „Комуналец“’ додека го чисти мостот „Близнаци“ во скопската населба Аеродром, собраното ѓубре од тротоарот наместо во кантата за отпад, без двоумење го фрла во реката Варадар.

 

Нашата чудесна земја…

Нашата чудесна земја…

Publiée par Македонски Весник sur Samedi 8 juin 2019

Прочитајте и...  Додик: Гудбај БиХ, велком РС-егзит

Прочитај повеќе

Владата ја одржа 10-тата седница

Слободен печат

Местото и овластувањата на Мизрахи ги презема заменик министерот Бајрактар

Слободен печат

Поништени решенијата за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

Слободен печат

Носителите на кандидатските листи на СДСМ ќе бидат познати по Конгресот

Слободен печат

Зоран Заев: Живеам како студент во Скопје, се хранам со виршли и салама

Слободен печат

Вархељ: Ако Македонија и Албанија ги испорачаат реформите, бидете уверени дека ќе има отворање на преговори

МИА Агенција

Остави Коментар

девет + тринаесет =

Прочитај повеќе

ДИК објави јавен повик за пријава и увид во Избирачкиот список за дијаспората

Слободен печат

ПОТРЕСНА ПРИКАЗНА ЗА ДЕТЕ СО РЕТКА БОЛЕСТ: Да се родело на друго место ќе имало нормален живот, тука судбината му е неизвесна (ВИДЕО)

Мими Шушлеска Петкова

РАЗДВИЖЕНО ВО ПАРТИСКИТЕ ШТАБОВИ: Програмите за избори се при крај, сите партии особено ќе се фокусираат НА ЕДНА РАБОТА

Рускоска ѝ ги „уби“ клучните докази на Катица Јанева

Горан Наумовски

По две години повторно започна судењето за случајот „ТНТ“

Слободен печат

Стаменковска-Стојковски побара оставка од директорката на Централен регистар

Слободен печат