Чија е идејата за „Мал Шенген“! – Слободен печат
ВестиМакедонијаРегион

Чија е идејата за „Мал Шенген“!

„Уште пред три месеци разговаравме на оваа тема со Заев“- вели за Слободен печат Драган Ѓилас.

Лидерот на српската опозиција Драган Ѓилас во интервју за Слободен печат вели дека ја поздравува идејата за „Мал Шенген“, но…

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close