Чевлите на Џулија Робертс: Некои ги сакаат, некои не можат да ги смислат (ФОТО)

Американската глумица Џулија Робертс беше гостинка на еден натпревар на поло во Лос Анџелес што се одржа во паркот „Вил Роџерс“.

Со својот стајлинг потсети на улогата што ѝ ја обележи кариерата. Секако, станува збор за ликот на проститутката Вивиен Вард од легендарниот филм „Убава жена“.

Во една од сцените таа го придружува својот клиент Едвард Луис (Ричард Гир) на натпревар на поло, облечена во фустан со точки и бели чевли.

Глумицата и за овој вистински натпревар во Лос Анџелес избрала слична гардероба. Носела црна блуза со бели точки, а на нозете повторно имала бели чевли.

Во филмот носеше салонки, а за оваа пригода одбрала таканаречени „оксфордки“ од брендот The Office of Angela Scott, кој има блок-потпетица со висина од 6 сантиметри.

Прочитајте и...  Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)
Image result for julia roberts polo shoes
Profimedia

Ова е еден од моделите на чевли околу кои никогаш не можат да се усогласат мислењата. Некои ги сакаат, а некои не можат ни да ги смислат. За жените кои не сакаат високи потпетици оксфордките се фантастичен модел, а дамите што преферираат високи штикли, ретко ќе посегнат по нив.

Можеби токму моделот на Џулија Робертс со средно висока потпетица е оној што ќе им се допадне на двете страни.

Profimedia

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат