Четврто место за Иџе во Италија

Македонскиот возач Игор Стефановски Иџе го освои одличното четвртото место на трката за за ТЦР Италија.

Иџе трката ја стартуваше од последната позиција поради технички проблеми на своето возило но и тоа не беше пречка да оствари одличен настап.

Тој заостана 3.965 секунди зад победникот Пелегрини од Италија, а на второто и третото место исто така се најдоа италијански возачи, Берета и Скалвини.

Прочитајте и...  Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Прочитај повеќе

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат

Кипарската Докса го промовираше Шишковски

Слободен печат