Четворица тешко повредени во сообраќајка кај Росоман - Слободен печат

Четворица тешко повредени во сообраќајка кај Росоман

Вчера утро околу 6.10 часот на магистралниот пат  Градско – Прилеп, на крстосницата на улицата „Пролетерска“ со магистралниот пат за Росоман, се случила сообраќајна незгода помеѓу камион „мерцедес“ управувано од Д.З. (45) од Штип и автомобил „фолксваген шаран“ управувано од Д.Ч.(49) од Кавадарци.

Во незгодата повредени се возачот на патничкото возило и сопатниците С.Ф.(52) од Неготино, С.П.(38) од Кавадарци, К.Ј.(46) од Неготино и С.П.(76) од Кавадарци. Сите повредени биле пренесени во болницата во Кавадарци.

Прочитајте и...  Откриен крадецот што „оперираше" низ Охрид

Прочитај повеќе

Запалени седум контејнери во Скопје

Слободен печат

Уапсен малолетник кој навредувал полицајци 

Слободен печат

Кривична за две лица од Грчец за поседување оружје

Слободен печат

Од водите на Вардар изваден женски труп

Слободен печат

Откриен крадецот што „оперираше” низ Охрид

Поднесено обвинение против дваесетгодишник за шест кражби во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

11 − 2 =

Прочитај повеќе

Прилепчанец со секира оштетил „голф“ во кое претходно удрил со неговото возило

Слободен печат

Спроведен во затвор неготинецот кој беше приведен поради повеќе кривични дела

МИА

Полицијата приведе двајца дилери во Гази Баба

Слободен печат

Тетово: По расправија прободен 15 годишен малолетник

Слободен печат

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат