Четворица повредени во сообраќајка во Скопје - Слободен печат

Четворица повредени во сообраќајка во Скопје

Ноќеска на булеварот„Словенија“ во Скопје, Д.Н.(52) од Скопје, управувајќи „голф“ , изгубил контрола врз возилото и излетал од коловозот. Во незгодата со тешки повреди се здобиле возачот Д.Н. и сопатниците М.Д.(48) од Скопје и Н.С.(33) од Скопје, додека со телесни повреди се здобила сопатничката Љ.Д.(46) од Скопје. Повредените биле пренесени во градската општа болница „8 Септември“.

 

 

Прочитај повеќе

Полицијата пет дена трага по исчезнатата млада мајка од Босилово

Слободен печат

Тепачка во соба во тетовската болница

Жена повредена во Капиштец, возачот избегал

Во Битола повредени двајца пешаци

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Tриесетина стари предмети имало во кабинетот на Вангеловски

Остави Коментар

twenty − 18 =

Прочитај повеќе

За предметите кои биле чувани во фиока кај Вангеловски известено е ОЈО

МИА Агенција

Кај Блаце уапсени лажни Израелци

Горан Наумовски

Пронајдена дрога во дворот на тетовскиот затвор

Горан Наумовски

Штипскиот затвор се поднови со мебел

МИА Агенција

Албански државјанин шверцувал дрога во земјава

МИА Агенција

Единаесет повредени во седум сообраќајки во Скопје

Слободен печат