Четворица повредени во сообраќајка кај Демир Капија

На автопатот Демир Капија – клучка Миравци ноќеска во 1.20 часот е пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу три патнички возила, во која со повреди се здобиле четири лица, двајца македонски и двајца српски државјани.

Ккао што соопштија од МВР, сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило „пасат“ со српски национални ознаки, управувано од Б.Ј.(35) од Србија, патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.С.(24) од скопско Студеничани и патничко моторно возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(40) од Скопје.

Во сообраќајката со повреди се здобиле возачот Б.Ј. и сопатникот од истото возило Т.С.(22) од Србија, кои биле пренесени во Медицинскиот центар во Гевгелија, а подоцна и другите двајца возачи се пренесени во гевгелиската болница.

Прочитајте и...  Бектеши: Келнерите, менаџерите или управителите на угостителските објекти немаат право да ги легитимираат гостите

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат