Четворица повредени во две сообраќајки во Струмица и Делчево

Фото: МИА

Вчера на регионалниот пат Берово –Делчево, во село Тработивиште, возило „опел корса” управувано од А.Д.(19) од село Разловци, делчевско, излетало од патот.

Во незгодата со тешки телeсни повреди се здобиле возачот А.Д. и сопатникот А.Ѓ.(21) од Делчево, констатирани во Медицински центар Штип.

Истиот ден на регионален пат помеѓу струмичките села Белотино и Попчево, возило „мерцедес” со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.Ѓ.(43) од Струмица, излетало надвор од колвозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.Ѓ., констатирани во Медицински центар Струмица.

Видео на денот