23.8 C
Скопје

Четириесет години по оригиналот: „Netflix“ со нова серија инспирирана од култниот анимиран филм – „Hi-Men“

Нетфликс го објави првиот трејлер за новата верзија на култниот цртан филм Хи-мен, серијата Masters of the Universe: Revelation.

Креаторите истакнаа дека нема да се работи за римејк на класичниот анимиран филм, но дејството ќе продолжи таму каде што заврши оригиналната серија во 1985 година.

„Ова е продолжение на приказната. Ние користиме оригинална митологија и ликови, но подлабоко се справивме со некои приказни кои сè уште не се решени“, истакнал авторот Кевин Смит.

Нетфликс ја најави премиерата на серијата за 23 јули оваа година. Ќе бидат објавени пет епизоди и специјална епизода.

Патем, оригиналниот Хи-мен беше прикажуван од 1983 до 1985 година и беа емитувани вкупно 130 епизоди.

Поврзани вести

Рајан Рејнолд прозборе за борбата со анксиозноста: Мора да се дестигматизираат работите и да се разговара за менталното здравје

Слободен Печат

ВИДЕО: Запознајте ја пензионерката која има 8 деца и 90 внуци

Слободен Печат

„Ангелите на Викторија Сикрет заминуваат во минатото“: Тие повеќе не се „културолошки релевантни“

Слободен Печат

Гвен Стефани и Блејк Шелтон со нетрпение ја очекуваат својата венчавка ова лето

Слободен Печат

ВИДЕО | Искрено со Павле Камилоски: Мојот прапрадедо од Галичник на времето извезувал кашкавал за Њујорк

Слободен Печат

Принцезата Дијана планирала живот во Америка пред Хари и Меган

Слободен Печат

Остави Коментар