Четири точки на телото каде парфемот најдолго трае

Сигурно сте забележале дека кај некои личности парфемот трае цел ден, додека кај други „исчезнува“ кратко откако го нанеле.

Поентата не е во нанесената количина, туку на точките на телото каде го ставате.

Секако, навикнати сме да ставаме парфем на вратот и на рачните зглобови и тоа е сосема во ред, но тоа не се точките каде мирисот најдолго се задржува.

Затоа, следниот пат ставете парфем и на овие четири места:

Кај вените на раката

Кожата на местото каде раката се превиткува е тенка, а под нејзе има многу крвни садови. Затоа е добро да ставите парфем токму тука.

Зад колената

Важи исто како и за раката, кожата е тенка, а под нејзе има мноштво крвни садови.

Хидрирана кожа

Ова не е точно одредена точка, може да биде деколтето, грбот, стомакот, која било точка каде претходно сте намачкале хидратантна крема без мирис.

Зад ушите

Ова е место каде парфемот ќе се задржи долго бидејќи дел ќе се впие и во коренот на косата.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат