Четири тинејџерки биле во автомобилот кој излета од патот кај Драчево, сите се повредени

Фото: Слободен печат / Драган Митрески

Четири девојки на возраст од 18 до 20 години биле во автомобилот што вчера излета од патот кај Драчево.

Како што соопшти МВР, несреќата се случила на локалниот пат меѓу селата Количани и Драчево, кога „Пунтото“ кое го возела една од девојките, 19-годишната М.С. од Скопје, излетало од коловозот.

„Во несреќата тешки телесни повреди добила сопатничката С. М. (18) од Скопје, а телесни повреди добиле М. С. и уште две сопатнички – М. Д. (20) и М. М. (18), двете од Скопје, констатирани во комплексот клиники ‘Мајка Тереза’“, велат од МВР.

На местото на несреќата бил извршен увид.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот