Четири меча по ред Несторовски ја „грее“ клупата на Удинезе!

Во пресрет на историскиот натпревар на најдобрата македонска А репрезентација против Грузија на 12 ноември за пласман на ЕП, веќе еден месец Илија Несторовски нема настап за Удинезе во Серија А.

Нашиот напаѓач вечерва и по четврти пат само ја „грееше“ клупата за резерви на натпреварот од седмото коло од најсилното италијанско првенство против Сасуоло на гостински терен (0:0).

Претходно Несторовски од клупата гледаше уште три мечеви на својот клуб, домашниот триумф над Парма (3:2) и поразите од Фиорентина (3:2) и Милан (1:2).

Последен пат Македонецот играше во Серија А на 3 октомври во поразот од Рома (0:1) во кој имаше само мала минутажа, односно настапи од 86 минута.

ФОТО: Ангеловски го објави списокот, бркаме историско ЕП со Пандев, Елмас, Ристовски..!

Секако ова е загрижувачки и за селекторот Игор Ангеловски кој денеска го објави списокот на играчот за дуелот со Грузијците во кој се наоѓа и Несторовски, но и воедно истиот кој поради ситуацијата со коронавирусот може до последен момент, односно до почетокот со дуелот со Грузија да го крои составот.

Прочитајте и...  Костески: Имаме шанса да му се реваншираме на Кадетен Шафхаузен!

Да додадеме уште со денешното реми Удинезе и натаму останува во опасната зона за испаѓање, на претпоследната 19 позиција со четири бода.

Македонскиот репрезентативец Несторовски има понуда од Серија А

Поврзани вести

Тројца одлични играчи на „радарот“ на Барса!

Слободен печат

ВИДЕО: Реал со чекор назад, „кралевите“ во финишот избегнаа пораз!

Слободен печат

Пеп Гвардиола призна кој клуб е моментно најдобар на светот!

Слободен печат

Желбата на Лапорта: Артета за нов тренер на Барселона!?

Слободен печат

Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Слободен печат

Влахо: Има напредок, но и тактички грешки кои мора да ги анулираме

Слободен печат

Остави Коментар