9 C
Скопје

Четири лица починаа во експлозија на гас во зграда во Мадрид

Четири лица починаа при експлозија на гас во станбена зграда во центарот на Мадрид, притоа уништувајќи ја фасадата.

Огромен чад се креваше од зградата каде се случи експлозијата при поправка на котлара на гас.

ВИДЕО+ФОТО: Стравична експлозија во Мадрид, се урна зграда во центарот, чад и остатоци насекаде

Рушевини го наполнија училишниот двор во близина, но никој во училиштето не е потешко повреден.

Најмалку 11 лица во зградата се повредени од експлозијата или рушењето. Старечкиот дом во близина е евакуиран.

Извор: Бета.рс

Прочитајте и...  Протестен марш за „Јавна соба“: Држава што не постапува е држава што силува

Поврзани вести

ВИДЕО | Анкета: Македонките сметаат дека се рамноправни со мажите

Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ

Дестан Јонузи

Анкета: Американците очекуваат да имаат жена претседател до 2030 година

Слободен печат

Десетици мигранти успеаја да се пробијат низ оградата од бодликава жица во шпанска енклава во Северна Африка

Слободен печат

Два нови реактора: Чешкиот регулатор одобри проширување на нуклеарната централа Дуковани

Слободен печат

Анкета за изборите во Франција во 2022 година: Без заеднички фронт против Мари ле Пен, Макрон би победил во вториот круг

Слободен печат

Остави Коментар