Четири хороскопски знаци влегуваат во среќен период од 9 јули: Нивната кариера, љубов и дом ќе цветаат

Фото: Pexels/ Mikhail Nilov

Хороскопот за 9 јули 2024 година предвидува дека 4 хороскопски знаци ќе влезат во посреќен период. Ќе доживеат личен раст и метаморфоза, ќе станат свесни за своите емоции, а оние кои се обидуваат да го прошират својот бизнис ќе ги жнеат плодовите од сè што посеале.

Лав

Месечината е во вашиот знак и со спротивставување на Плутон, ваш момент е да ја продолжите вашата лична еволуција. Ќе бидете охрабрени да ги прифатите промените што се случуваат во вашата куќа на врските. Ако сте во посветена врска, ова може да ве доближи до разбирање на потребите на вашиот партнер. Слободните Лавови исто така ќе имаат корист бидејќи транзитот ви овозможува да бидете цврсти за тоа што сакате во врската, дипломатски и да ги почитувате вашите потреби и граници. Вашата кариера, врските и домот ќе цветаат.

Скорпија

Во овој период другите сведочат за вашата емотивна енергија, а предизвик ви е да ја пронајдете посакуваната емоционална сигурност. Месечината спроти Плутон ве поттикнува да се ослободите од негативните емоции – особено оние поврзани со вашите соништа или кариера. Време е да се фокусирате на себе и да се потсетите дека вие сте единствената конкуренција. Не се споредувајте со другите. Продолжете да работите напорно за она што го сакате и ќе доживеете успех на долг рок.

Водолија

Плутон веќе ја активираше трансформацијата во вас пред повеќе од една година. Сега ќе се фокусирате на врските. Време е да се сетите што сакате во врската, како правите сè за да успее и дали ви е удобно со емоционална ранливост. Иако сте жестоко независни, овој транзит може да ве натера да претпоставите колку емоции споделувате. Ако имате пријател или партнер на кој можете да му се доверите, ќе се ослободите и ќе ја ублажите болката. Емоциите не се знак на слабост – тие ја покажуваат својата моќ.

Бик

Месечината во Лав спроти Плутон во Водолија влијае и на највисоките и на најниските делови од вашата карта. Прво, ќе ви покаже дека грижата за себе е од суштинско значење ако планирате да продолжите по овој пат. Колку повеќе се фокусирате на успехот, толку повеќе ќе гледате резултати. Важно е да не се дава повеќе на едната страна од другата бидејќи ќе се наруши рамнотежата. Ќе треба да останете во контакт со вашите емоции и да погледнете наназад на врската со вашата мајка или фигура и да видите како тоа ве обликувало. Повторно ќе се грижите за себе и ќе станете свесни за сопствената моќ.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот