Четири граѓани каснати од кучиња низ Македонија

Четири лица вчера биле нападнати од кучиња во различни градови во Македонија.

Вчера во 15.30 во полициската станица во Струга лицето М.М пријавил дека бил каснат од германски овчер на десната рака. Сопственикот на кучето е познат на полицијата.

Во Кичево, 65 годишната Н.М. пријавила дека околу 11 часот била касната од куче скитник на левата нога.

Исто така, 45 годишниот Ж.М. во велешката полициска станица пријавил дека на 23 бил каснат од куче скитник на десната нога.

Од куче скитник на левата нога била касната и 56 годишната С.У. во Делчево.

Полицијата вели дека работи на расчистување на случаите.

Двајца мажи каснати од кучиња скитници

Прочитајте и...  Активни 1.009 случаи на коронавирус во земјава, очекувањата се вториот бран кратко да трае

Прочитај повеќе

Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Слободен печат

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Слободен печат

Немил настан во Делчево: Почина 6- годишно дете по пад од трактор

Слободен печат

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат