Честитки од Заев до Меркел по повод нејзиниот 15-годишен мандат како канцелар

Премиерот Зоран Заев вечерва на Твитер и упати честитка на Ангела Меркел по повод одбележувањето 15 години како канцелар на СР Германија.

-Честитки за нашата пријателка, д-р. Ангела Меркел која денес одбележува 15 години како канцелар на СР Германија. Таа ја испишува современата германска историја. Канцеларката e наша блиска пријателка и нѐ мотивира да продолжиме уште похрабро напред, напиша на Твитер премиерот Заев.

Извор:МИА

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Во која друга земја во светот мртовци и пациенти се лечат во иста просторија?!

Поврзани вести

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз”

Слободен печат

ВИДЕО | Ангелов: Не смееме да ја затвориме целата држава, ако можеме да менаџираме на овој начин

Слободен печат

Трамп, сепак, попушта: Бајден ќе почне да добива доверливи информации

Слободен печат

Делови од Студеничани, Чучер-Сандево и Чаир без струја

Слободен печат

Разврска за разорната експлозија во Бејрут: Обвиненија против либански функционери од царината

Слободен печат

Возрасните пациенти со спинална мускулна астрофија добија нов иновативен лек

Слободен печат

Остави Коментар