12 C
Скопје

Честитка од Пендаровски за одбојкарите за пласманот на ЕП

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски преку социјалните мрежи им честита на одбојкарите за обезбедениот пласман на Европското првенство.
„Браво за македонските одбојкари. Одиме на Европско“, напиша претседателот Пендаровски на официјалниот Твитер профил.


Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва ја совлада Турција со 3:1 во сетови во последниот натревар од квалификацискиот турнир кој се играше во Скопје и по втор пат едноподруго ќе биде дел до Европското првенство.

Ѓорѓиев: Играме светска одбојка

Ѓорѓиев: Играме светска одбојка

 

Прочитајте и...  Картичка со ликот на Дончиќ продадена за речиси пет милиони долари

Поврзани вести

Нов милионер во Sport Life – Мајсторија во Тетово со пет пара на тикет

СП.

„Ел Команданте“ уште две години на клупата на ПСЖ

Слободен печат

Барсагејт: Бартомеу пуштен од притвор

Слободен печат

Вајда ќе биде покрај Ѓоковиќ на Роан Гарос

Слободен печат

Мерцедес го претстави шампионскиот болид за новата сезона

Слободен печат

ЕХФ Лига на Европа: Металург за чест, Е. Пелистер за подобар пласман пред нокаут-фазата

Слободен печат

Остави Коментар