Честитка од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ по повод Божиќ

За многу години Божиќ, Христос се роди, се вели во честитката од Независната пратеничка група. 

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, во пресрет на божикните празници, упати честитка во која им посакува на сите верници да им бидат среќни и исполнети со убави мигови празничните денови.

– Бадник е предвесник на нов живот, раѓање надеж, домашна радост. Во благосостојба, добро здравје и позитивна мисла, славете исполнети со љубов, спокојни и весели. За многу години Божиќ, Христос се роди, се вели во честитката од Независната пратеничка група.

Прочитајте и...  Чулев: Управен суд ја поништи одлуката на Влада за 88 распоредувања во МВР

Прочитај повеќе

Тимоние: Потребна е политичка одлука за изборите

МИА Агенција

Протести против расизмот и во Канада

МИА Агенција

Филипче: Продолжуваме да го зајакнуваме јавното здравство

Слободен печат

Реакција на Ивица Дачиќ откако Приштина забрани увоз на стока без натпис „Република Косово“

Горан Наумовски

Бројот на заразени со коронавирусот во Русија надмина 400.000

МИА Агенција

Трамп: Ова е само почеток, ќе летаме и на Марс

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Казнети 673 граѓани за не носење лична заштита на лице

Слободен печат

Повторно отворена џамијата Ал-Акса

Продолжуваат судирите меѓу демонстрантите и полицијата ширум САД

МИА Агенција

Протести против расизмот низ цела Америка

МИА Агенција

Трамп го одложува самитот на Г7

Слободен печат

Демонстрантите во Њујорк нападнаа полициски возила (ВИДЕО)

Слободен печат