18 C
Скопје

Червар оптимист: Ќе бидеме хит на Светското првенство!

Поранешниот македонски селектор и екс тренер на Металург, Лино Червар после вечерашниот тренинг ќе го објави конечниот список на играчи кои ќе патуваат на Светското првенство кое ќе се одржи во Египет од 13 до 31 јануари 2021 година.

Хрватска во Александрија се наоѓа во групата „Ц“ со Јапонија, Катар и Ангола, а првиот натпревар „коцкестите“ ќе го имаат в петок против Јапонците.

Червар пред поаѓањето во Египет е оптимист и верува во големи резултати на својата селекција на Мундијалот доколку неговите играчи бидат прави:

– Ние сме тука да рушиме бариери. Секогаш мислиме на она најдоброто и никогаш не бараме алиби. Зад фудбалот, имаме најголема публика, најбројна публика, и тие знаат дали ние вистински се бориме, нив не можеш да ги измамиш.

Знаеме дека во Египет нема да има многу наши луѓе, уште доколку оправдаме со своето однесување и игра, тогаш не се сомневам дека ќе бидеме хит на СП – рече Червар.

Поврзани вести

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

Остави Коментар