Червар ги посети ракометарите и им посака успех против Австрија (ФОТО) - Слободен печат

Червар ги посети ракометарите и им посака успех против Австрија (ФОТО)

Ракометарите неколку часа пред клучниот натпревар со Австрија, добија неочекувана поддршка, од селекторот на Хрватска, Лино Червар.

Репрезентацијата на Хрватска која во групната фаза оствари максимални три победи и натпреварите од втората фаза ќе ги игра во Виена. Хрватската експедиција пред утринава пристигна во Виена, а во хотелот беа пречекани од македонските репрезентативци.

Средбата на Червар кој беше селектор на Македонија и го тренираше Металург, со ракометатите беше срдечна, популарниот „Маго ди Умаго“ се изгушка и се подрави сите наши ракометари и притоа им посака успех во вечерашната средба против Австрија.

фото: 24rakomet.mk/

Прочитај повеќе

Победничко деби на Кике Сетиен на клупата на Барса (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо и донесе триумф на „старата дама“ над Парма (ВИДЕО)

Слободен печат

Животниот пат на Конор Мекгрегор: Од водоинсталатер до мултимионер и планетарна ѕвезда

Слободен печат

Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Остави Коментар

twenty + 3 =

Прочитај повеќе

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат