ЧЕЛИЧНАТА ДАМА НА ПУТИН покажа повеќе отколку што смее: Русија на нозе по оваа фотографија (ФОТО)

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија ја нарекуваат и челичната дама на Путин.

Марија Захарова моментално е на годишен одмор, а тоа го споделува и на својот профил на Инстаграм. Она што го привлече вниманието на руската јавност е нејзината фотографија со разголени нозе.

Ваквото облекување не е карактеристично за политичарките, а Русите, иако е таа на одмор, имаа забелешки дека Захарова покажала повеќе отколку што смее.

Принтскрин/Инстаграм
Прочитајте и...  Николоски до Заев: Престани да лажеш, доста е, греота е народот, не го лажи веќе!

Прочитај повеќе

СЗО: Првите резултати за лек против Ковид-19 за две недели

Слободен печат

Јанушев: Промоција и поддршка на македонските компании за настап на странски пазари

Слободен печат

Лукаревска: Со бокс во лице на жена не се “исправа” држава

Слободен печат

Дојче Веле: Западен Балкан има големи очекувања од Берлин, кои ни теоретски не можат да се исполнат

Слободен печат

Петар Богојески: Доста ни е од импровизации со кои живееме веќе 30 години

Слободен печат

Шахпаска: Продолжуваме да ја градиме нашата земја по европски пример, современа инфраструктура за современа држава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Невремето си го направи своето: Чаирчани ловеа риби на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Безос го урна и сопствениот рекорд: Светската економија се урива, а најбогатиот уште побогат

Слободен печат

Интервју со психолог Штерјовска: Коронавирусот ја изеде „старата реалност“, „новото нормално“ зависи од нас

Весна Тодоровска

Испрани се Македонијо!

Слободен печат

Тегнел: „Шведскиот модел” против коронавирусот е подобар на долг рок

Слободен печат

АХВ: Извршен вонреден инспекциски надзор на сендвичарницата Гранд Бургер

Слободен печат