Чедомир Јаневски нов тренер на Енозис

Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, е назначен за нов тренер на кипарскиот Енозис.

Ова значи враќање на Јаневски на клупата на Енозис по речиси една деценија, тој од 2009 година па се до 2011 година го предводеше кипарскиот прволигаш кој моментно е претпоследен на табелата во првата лига.


„Енозис и бордот на директори донесоа одлука за ангажман на нашиот поранешен тренер Чедомир Јаневски, кој се враќа во нашиот тим после девет години. Му посакуваме добра соработка и добар старт, а убедени сме дека ќе нè води до многу успеси“, објави кипарскиот тим.

Освен во Енозис, Јаневски има работено и во уште еден кипарски тим, Етникос Ахна.

Прочитајте и...  На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат