Чеченскиот лидер заразен со корона: Итно префрлен во Москва

Кадиров има акутно воспаление на респираторните органи, но неговата состојба започнала брзо да се влошува.

Чеченскиот лидер, Рамзан Кадиров, наводно, е заразен со коронавирусот, пренесува порталот „Рамблер“.

Според наводите на медиумите, Кадиров се разболел пред неколку дена. Се верувало дека имал акутно воспаление на респираторните органи, но неговата состојба започнала брзо да се влошува.

Лекарите му препорачале да контактира со некој од болниците во Москва, а чеченскиот лидер наводно пристигнал со авион вчера во главниот град на Русија.

На Рамзан Кадиров веќе му е дијагностицирано оштетување на белите дробови. Сепак, постои голем сомнеж дека станува збор за ковид-19 -пренесува Рамблер.

Прочитајте и...  Нови рестриктивни мерки во Велика Британија

Прочитај повеќе

Србинка со новороденче заврши во притвор- била шеф на балканска наркобанда во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат

САД ќе ја затворат амбасадата во Багдад доколку продолжат ракетните напади

Слободен печат

Азербејџан ја очекува поддршката на Србија околу Нагорно-Карабах

Слободен печат

Се појави видео од приемот на Јанкулоска во „Идризово“ (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Во Франција коронавирусот зема замав- над 4 илјади заразени во еден ден

Маријана Митровска

Бесими: Ребалансот во тек, средствата ќе се насочат таму каде ќе дадат подобри резултати

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Словачка во среда повторно ќе воведе вонредна состојба

Слободен печат

Итна седница на Совет на безбедност на ОН за Нагорно-Карабах

Слободен печат

„Да ги стреламе или да ги отруеме со гас“, снимен заговор за убиство на мигранти

Слободен печат

Нема поддршка за Законот на ЈО, нема опозициски предлог за јавен обвинител

Слободен печат

Заев: Ние се боревме ФИРОМ да го тргнеме

Слободен печат

Поради пандемијата изгубени се 12 билиони долари од светскиот БДП