23 C
Скопје

Чантата од 150 евра која за малку ќе предизвикаше политички скандал во Италија! (ФОТО)

За време на неодамнешната посета на регионот Пула, свршеницата на премиерот Џузепе Конте, Оливија Паладино, беше фотографирана со чанта која можеше да предизвика вистински скандал.

Имено, интернет-корисниците напишаа под фотографијата на Конте и неговата свршеница дека чантата која таа ја носи е од брендот „Хермес“ и е наречена „Кели“, а нејзината цена надминува 81.000 евра.

Лажните вести веќе се раширија на социјалните мрежи и предизвикаа претежно огорченост, затоа што многумина сметаа дека во време на криза не е пристојно да се „расфрла“ со луксузни предмети, пишува неделникот „Ки“, а пренесува „Танјуг“.

Publiée par MODA sur Mercredi 12 août 2020

Неделниот весник, кој претежно го следи животот на јавни личности и озборувања, објасни дека сепак не станува збор за оригиналната чанта „Кели“, туку и ефтина имитација.

Чантата била купена во продавница во Рим, има свој дизајнер, чини 150 евра и се разликува од оригиналот во многу детали што списанието детално ги навело и анализирало.

Поврзани вести

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на корановирусот

Слободен Печат

Дали сум бремена? Седум главни разлики меѓу рана бременост и ПМС

Слободен Печат

Шварценегер ја откри вртоглавата сума што ја добил за еден збор во „Терминатор“!

Слободен печат

Предлог за денешниот ручек: Пилешко со зеленчук

Слободен Печат

Маја Велкова, убавото лице на градот: Можеби бев единствената жена со посебни потреби која менаџираше салон

Мими Стојановска

Остави Коментар