20.8 C
Скопје

Категорија: Ви Препорачуваме

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Бугарските историчари бараат вонредна средба на Комисијата за историски прашања

Слободен печат
Вонредна средба на Комисијата за историски прашања ќе бара бугарската страна откако премиерот на Бугарија, Бојко Борисов пред два дена побара таа да работи секојдневно...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

Скопјанка ја задавила мајка си, па отишла во полиција

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи информира дека скопјанка на возраст од 46 година, утрово во полициската станица Карпош пријавила дека на улица Ристо Равановски во нивниот...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Славна манекенка позираше гола на 48 години: Староста треба да се слави! (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпознатите и најуспешните светски манекенки, Клаидија Шифер, преку голи фотографии кои ги објави на Инстаграм, покажа дека и понатаму изгледа фантастично. Клаудија се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Забрчанец: Се шири срамна монтажа дека граѓани на Мечкин Камен скандирале „Северна, Северна“

Слободен печат
Советникот Марјан Забрчанец на својот Фејсбук профил објави дека видеото кое го објавија неколку портали, а на кое група на граѓани наводно скандирале „Северна, Северна“,...
Вести Ви Препорачуваме Регион

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ДАЛМАЦИЈА: Јачината на ветерот до 148 километри на час, уништени автомобили и куќи (ВИДЕО)

Слободен печат
Силно невреме проследено со дожд и ветар со јачина од 148 километри на час синоќа ги погоди сплитското подрачје и Далмација, информираат хрватските медиуми. Од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Илинден 2019: Пораки за помирување и повик за избори

МИА Агенција
Пораки за помирување и единственост пред крупните и стратешки цели – членството во НАТО и ЕУ, беа клучни поенти во вчерашните обраќања на државниот врв,...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

Страотна сообраќајка кај Катланово, повредени неколку лица

Горан Наумовски
Неколку лица, меѓу кои и деца се повредени во сообраќајна несреќа која се случила попладнево пред нaплатната рампа на автопатот Велес-Катланово, јавува 24 Инфо. Повредените...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Спасовски: Граѓаните достоинствено го чествуваа Илинден (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со видепорака го честиташе Илинден и неговото достоинствено чествување, за што им заблагодари на сите граѓани-учесници во празнувањето, како...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

Изгореа 50 сандаци со пчели

Во село Бучинци, скопско вчера избувнал пожар и горела голема површина сува трева, а од пожарот биле зафатени околу 50-тина сандаци со пчели, сопственост на...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

И потпретседателката на Меѓународниот сојуз примила 233.000 евра

Пред само само година и половина веста како претседателот на фамозниот Меѓународен сојуз Бојан Јовановски – Боки 13 се ракува со бизнисмени и градоначалници ги...