6 C
Скопје

Категорија: Ви Препорачуваме

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Фатиме Фетаи: Сочно ја опцув Јанева поради нејзината наредба за претрес

Слободен печат
-Сочно опцув и тргнав во нејзината канцеларија за да видам зошто како обвинители кои 4 години се бориме за СЈО сега по нејзина наредба треба...
Ви Препорачуваме Хроника

Во СЈО е воведен строг претрес на вработените – НАРЕДБАТА ДОШЛА ОД ЈАНЕВА

Горан Наумовски
Полициското обезбедување во зградата на Специјалното јавно обвинителство од шефицата на СЈО, Катица Јанева добиле наредба сите вработени, вклучувајќи ги и нејзините колеги обвинители при...
Ви Препорачуваме Колумни

Мали к*риња се борат со ножеви

Срѓан Ивановиќ
Некаде на средината од летото пред некои 30 години, заседнати на травертинското ѕидче позади зграда на една маалска бараба му се пофалив со мојот тазе...
Вести Ви Препорачуваме Свет

БИЛ КЛИНТОН ВО СИН ФУСТАН И ЦРВЕНИ ПОТПЕТИЦИ: Бизарен портрет во домот на ПЕДОФИЛОТ (ФОТО)

Слободен печат
Џефри Епстајн, милијардерот обвинет за педофилија кој неодамна се самоуби, во својата вила на Менхетн имал бизарен портрет од Бил Клинтон. На оваа слика, Клинтон...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Владата им ги продолжи договорите на Башановиќ, Обрадовиќ и на Шубара

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев летово ги продолжил договорите на четворица соработници од Србија на период од уште една година, потврди за БИРН владината прес-служба. Откако Заев...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Руски авион принудно слета во поле – Птици ВЛЕТАЛЕ во двата мотора (ВИДЕО)

Слободен печат
Руски патнички авион принудно слета во поле во близина на аеродромот Жуковски набрзо по полетувањето од Москва откако птици удриле во моторите на леталото, соопшти...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Близу Хонг Конг се собрани кинески сили

Слободен печат
Кинески сили најверојатно воена полиција регистрирани се денеска на стадион во град во близина на Хонг Конг. Според западни медиуми се работи за „неколку илјади...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Родителите трошат пари на спортски активности за децата, но поврат на ДДВ нема: Дознајте кои сметки ЏАБЕ ГИ СКЕНИРАТЕ

Слободен печат
Од стартот на мерката „Мој ДДВ“ од почетокот на минатиот месец досега се скенирани девет милиони фискални сметки, а остварениот промет е околу 4,7 милијарди...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Како бугарската ТВПЛУС ја коментира изјавата на Заев која ја разбранува македонската јавност

Слободен печат
Дел од медиумите во Северна Македонија водат беспоштедна борба против премиерот Зоран Заев, со цел да биде урната неговата влада, како резултат од сеуште неразјаснетата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ПАЦИЕНТИТЕ НА ДИЈАЛИЗА СЕ ЖАЛАТ: Не развозуваат по жешкото низ цел град, а таму се смрзнуваме

Пациентка на дијализа реагира дека за време на летото превозот до центарот за дијализа и назад до нејзиниот дом трае два часа подолго од вообичаено,...