Скопје- Page 3 of 150 - Слободен печат

Category : Скопје

Вести Скопје

Град Скопје минатата недела отстраниле 213 непрописно паркирани возила

Слободен печат
Вкупно 213 непрописно паркирани возила се подигнати минатата недела од јавните површини на Град Скопје. Од нив, 36 се отстранети од зонските паркиралишта, а останатите...
Вести Скопје Слајдер

Уништен видиковец на врвот на Водно (ФОТО)

Слободен печат
Непознати сторители деновиве уништиле еден видиковец на јужната страна на врвот на Водно, соопшти на социјалната мрежа Фејсбук, град Скопје. При вандалскиот чин урната е...
Вести Скопје

Посебен сообраќаен режим во Скопје за Водици

Слободен печат
Во недела на 19 јануари поради манифестациите за верскиот празник Водици, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе воведе посебен режим на...
Вести Скопје Слајдер

ЈП ПОЦ: Пазарџиите протестираат дека им се скратени секојдневните злоупотреби на паркиралиштето „Аутомакедонија“

Слободен печат
Во изминатите неколку дена пазарџиите од „Зелен Пазар” протестираат, бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето „Аутомакедонија”, велат од ЈП...
Вести Скопје Слајдер

Богдановиќ: Мора да има ред околу Зелениот пазар

Слободен печат
Менувањето на ценовната политика е само изговор за овие протести. Пред неколку месеци започнавме акција со комуналните инспектори околу злоупотребата на пракинг места на „дивите“...
Вести Скопје Слајдер

Богдановиќ: Ќе следуваат порадикални санкции доколку се започнат блокади и кршење на рампи

Слободен печат
Не бегаме од одговорност и не сакаме некого да оштетиме, туку напротив сакаме да воведеме ред. Но, пред се приоритет ни се граѓаните кои живеат...
Вести Скопје

Нови паркинг места кај „Три бисери“ во Аеродром

Слободен печат
Општина Аеродром продолжува со редовната санација на пешачките патеки, како и со поплочување нови површини со цел создавање нови паркинг-места. Деновиве се работи кај трговскиот...
Вести Скопје Слајдер

Новата цена за паркирање во Центар покрај на пазарџиите, проблем им направи и на карпошани

Пазарџиите не се откажуваат од намерата да го натераат ПОЦ да ја врати старата цена за паркирање, а со тоа и да си ги вратат...
Вести Скопје

Шилегов ќе предложи 2020 да биде година на Славко Јаневски

Слободен печат
Градоначалникот Петре Шилегов, на наредната седница на Советот на Град Скопје ќе предложи 2020 да биде прогласена за година на Славко Јаневски, во чест на...
Вести Скопје

Без струја утре делови од Ѓорче Петров и од три скопски села

Слободен печат
Дел од корисниците од улиците „Христо Батанџиев”, „Јосиф Ковачев” и „Мајски манифест” во општина Ѓорче Петров утре од 8 до 15 часот ќе немаат струја,...