Категорија: Скопје

Вести Скопје

Се заваруваат шахтите на плоштадот во Скопје (ФОТО)

МИА Агенција
Шахтите на скопскиот плоштад денеска се заваруваат од страна на екипи на „Водовод и канализација”. Од јавното претпријатие информираат за МИА дека се работи за...
Вести Скопје

ВО ЖИВО: Прес-конференција на градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев

Слободен печат
Прес-конференција на градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев Publiée par Sloboden Pecat sur Jeudi 11 avril 2019...
Вести Скопје

Шилегов ќе го отвори 14. Генерално собрание на НАЛАС

МИА Агенција
Во Град Скопје денеска ќе биде отворено 14. Генерално собрание на НАЛАС (Мрежата на здруженија на локалните власти од Југоисточна  Европа). Генералното собрание на НАЛАС ќе...
Вести Скопје

Бебињата проодеа, дрво со свое име во Скопје не добија

На почетокот на април 2018 година, Градот Скопје потпиша меморандум за соработка со ЈП „Паркови и зеленило“ и претставници на гинеколошките клиники во Скопје за...
Вести Скопје

Во последните 24 часа за непрописно паркирање се изречени 123 казни, а со пајак се подигнати 92 возила

МИА Агенција
На подрачјето на Скопје изминатото деноноќие полицијата издала 123 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак” подигнати се 92 возила. Според дневниот билтен...
Вести Скопје

Утре без струја дел од општините Центар и Карпош

МИА Агенција
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат дел од општините Центар и Карпош. Од РЦУК Скопје информираат дека во...
Вести Скопје

Одржана средба за Иницијативата за спас и обнова на спортската сала „Партизан“

Слободен печат
Денеска се одржа редовна информативна средба во врска со Иницијативата за спас и обнова на спортската сала „Наум Наумовски Борче“ – Партизан. Градоначалникот на општина...
Вести Скопје

„Гастро опскура“: Симит погачата омилен појадок во Скопје

Слободен печат
„Гастро опскура“, интернет-страница која пишува за необични закуски од цел свет, во еден од своите последни написи се фокусира на Скопје и она што е...
Вести Скопје

Основците на ООУ „Јан Амос Коменски“ се новите кошаркарски шампиони

Слободен печат
Учениците од ООУ „ Јан Амос Коменски“ се новите кошаркарски шампиони во училишните спортски лиги во Општина Карпош. Во финалето, пред голем број публика во...
Вести Скопје

Без струја утре делови од Сопиште, Студеничани и Аеродром

МИА Агенција
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат делови од општините Сопиште, Студеничани и Аеродром. Во периодот од 09.00 до...