-2.4 C
Скопје

Категорија: Скопје

Вести Скопје

ЈП „Водовод и канализација”: Дел од Општина Карпош денеска без вода

Слободен печат
Претпладнево од 9 часот ќе има прекин во водоснабдувањето за дел од корисниците на улицата „Московска”, згради број 5, 7, 9, 11 и пазарот во...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Хаварисаните возила во Центар ќе одат во старо железо

Анета Стојковска
Хаварисаните возила и старите приколки, кои со години стојат оставени и заборавени по паркиралишта на територијата на Општина Центар, ќе бидат бесплатно подигнати и ќе...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

ВИДЕО | Жителите од населбата Влае во страв: Тврдат дека биле сексуално вознемирувани од овој човек

Слободен печат
На фејсбук се споделуваат видеа и фотографии за кои се тврди дека се направени во скопската населба Влае, со обвинувања дека лицето од снимките ги...
Вести Скопје

Шилегов не спие: Скопје ќе добие автобуско метро

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својата Фејсбук страница сподели дека граѓаните конечно ќе добијат БРТ (Бас рапид транзит) на територијата на Град Скопје. –...
Вести Скопје

Дел од Гази Баба денеска без вода

Слободен печат
Денеска, од 13:30 часот, без вода се корисниците од улицата „Перо Наков”, односно индустриската зона, „Вера Радосављевиќ”, „Боривое Милошевски”, „Димче Милошевски” и „Зендел Џемаил” во...
Вести Скопје

ЈП „Водовод и канализација“: Водата во Скопје е квалитетна и безбедна за пиење

Слободен печат
Водата во Скопје е безбедна и квалитетна за пиење, покажуваат најновите санитарни анализи. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ Скопје, од 11 јануари до...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Интервју со градоначалникот на Карпош | Богоев: Не ѝ се погодив на урбаната мафија!

Анета Стојковска
Еден од најперспективните градоначалници во земјава, Стефан Богоев, зборува за тоа што стигна да направи за граѓаните во изминативе три години како прв човек на...
Вести Скопје

По повод верскиот празник Богојавление Водици: Автобусите на ЈСП Скопје утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Слободен печат
Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) информира дека јавниот превоз утре ќе функционира по неделен возен ред. Посочуваат дека исклучок ќе бидат линиите 18А, 32, 51, 55Б,...
Вести Скопје Слајдер

Проект „И отпадот има вредност“ на Општина Центар: ЈП ПОЦ од денеска бесплатно ќе отстранува хаварисани возила

Слободен печат
Во рамки на проектот „И отпадот има вредност!”, ЈП Паркинзи на Општина Центар ја започнува кампањата „Да го исчистиме Центар од хаварисани возила” со цел...
Вести Скопје Слајдер

ВИДЕО: Не е чудно што има гужва – само 1. 050 паркинг места на Клинички, а месечни карти добиле 1.500 доктори

Изградба на нова монтажна гаража, во состав на монтажната ковид болница најави директорот на Градски паркинг. Тој во изјава за Слободен печат рече дека очекувањата...