Категорија: Скопје

Вести Скопје

Без вода утре дел од населба Радишани

Слободен печат
Без вода утре од 09:00 до 13:00 часот ќе бидат дел од корисниците од населба Радишани, во општина Бутел. Како што информираат од Регионалниот центар...
Вести Скопје

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Слободен печат
Без електрична енергија утре од 09.00 до 13.00 часот ќе бидат корисниците од улица „Пандил Шишков” бр. 8. во Општина Аеродром. Како што информираат од...
Вести Скопје

Во следните два дена посебен сообраќаен режим во Скопје

Слободен печат
Утре и задутре во посета на главниот град во нашата држава ќе престојува делегација од Црна Гора, па поради тоа во овие два дена ќе...
Вести Скопје

Посебен сообраќаен режим во Скопје во следните два дена

Утре и задутре во Скопје ќе биде воведен посебен сообраќаен режим. Министерството за внатрешни работи информира дека утре и задутре, 2 и 3 октомври, во...
Вести Скопје

Скопје доби нови контејнери и опрема за комунална хигиена

МИА Агенција
Нови 540 контејнери со капацитет од 3.200 литри, 30 контејнери за селектирање отпад од 2.200 литри, 950 корпи за џебен отпад, 12 електрични машини за...
Вести Скопје

Милениумскиот крст на Водно преплавен со ѓубре

Слободен печат
Граѓанските здруженија и активисти за почисто Скопје реагираат на неисчистениот и расфрлен отпад на Водно, кај Милениумскиот крст. Овој пат тие прстот не го вперуваат...
Вести Ви Препорачуваме Скопје Слободна ТВ

СУДБИНАТА СИ ПОИГРАЛА СО НИВ: Адем и Бајруша живеат под мост во Аеродром, ги издржува синот кој продава пластични шишиња (ВИДЕО)

Под мостот „Близнак“ во Аеродром веќе два месеца живеат Адем и Бајруша со нивниот 30 годишен син. Тука се откако газдите на куќата во која...
Вести Скопје

Жичарницата на Водно од денеска ќе работи еден час помалку

Слободен печат
Работното време на жичарницата Милениумски крст од денеска ќе биде за еден час пократко, односно од 10 до 18 часот, при што последното возење од...
Вести Скопје

Дел од Општина Центар утре без вода

МИА Агенција
Корисниците од улиците „9 Мај”, „Петар Поп Арсов”, „Роза Луксембург”, „Диме Аницин”, „Борка Талевски” и „Христо Смирненски” во Општина Центар утре од 9:00 часот ќе...
Вести Скопје

Општина Кисела Вода и годинава ќе доделува парична помош на спортски клубови

Слободен печат
Општина Кисела Вода денеска објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и за спортски манифестации. За добивање на материјалната помош можат да аплицираат сите...