Категорија: Скопје

Вести Скопје

Без струја утре делови од неколку скопски општини

МИА Агенција
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Центар, Гази Баба и Ѓорче Петров, соопштуваат...
Вести Скопје

Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Слободен печат
Градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски, информира дека дека добил негативни резултати на тестовите за Ковид-19. -Двата теста кои ми беа направени преку брис и преку...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Се работи на сите сценарија за можен карантин во Скопје

Слободен печат
Не треба да импровизираме кога е Ковидот во прашање, туку да се придржуваме на препораките и барањата што ги има Комисијата за заразни болести, нагласи...
Вести Скопје Слајдер

Наумовски: Неможност за аплицирање за велосипеди и тротинети по електронски пат, за неколку дена ќе заврши повикот (ВИДЕО)

Слободен печат
Долга колона граѓани кои чекаат ред за влез во барака 16 се забележуваат втор ден по ред, откако Град Скопје го објави повикот за аплицирање...
Вести Скопје

Превозниците да водат сметка за бројот на патници, во автобус само со маска

Слободен печат
Граѓаните кои ќе користат јавен превоз мора да носат заштитни маски, а автобусите задолжително редовно да се дезинфицираат. Превозниците треба да водат сметка и за...
Вести Скопје

Градоначалникот на Бутел во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Слободен печат
Градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски од вчера е во самоизолација, поради средбата со директорката на УЈП Сања Лукаревска која е позитивна на Ковид-19. –...
Вести Скопје

Нова велосипедска патека во Скопје (ФОТО)

Слободен печат
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов информира дека најдолгата велосипедска патека во Скопје – онаа на Партизански одреди, се продолжува со нова патека во двата правци...
Вести Скопје Слајдер

Субвенциите за велосипед и тротинет предизвикаа гужва пред бараките на Град Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Град Скопје денес ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Поради тоа редица граѓани се собраа пред...
Вести Скопје

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Зелениково, Илинден и Карпош, соопштуваат од РЦУК...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Во Ѓорче и Гази Баба нула трошоци за градинка за време на корона, во другите општини се плаќа надомест

Родителите на децата од градинките во општините Ѓорче Петров и Гази Баба нема да плаќаат надомест за градинка додека трае вонредната состојба. Пред десетина дена...