Категорија: Регион

Вести Регион

Решена мистеријата за самоубиството на Слободан Праљак

Слободен печат
Поранешна портпаролка на Хашкиот трибунал, Флоренс Аартман зборуваше за смртта на Слободан Праљак и откри како тој го внел отровот во судницата. „Познато е дека...
Вести Регион

Во Словенија запленети 300 килограми дрога

Слободен печат
Словенската полиција уапси деветмина словенски државјани во голема полициска акција во Љубљана. Полицијата запленила 230 килограми кокаин, два килограми хероин и 43 килограми смола од...
Вести Регион

Атина и Анкара различно го толкуваат меѓународното право

Слободен печат
Штом Турција тврди дека ги почитува добрососедските односи, тогаш нека научи и да го почитува меѓународното право онака како што е во сила, а не...
Вести Регион

Пронајдени 50 килограми кокаин на црногорски воен брод

Слободен печат
Црногорската воена полиција вчера запленила околу 50 килограми кокаин на воениот брод за обука „Јадран“, јавува националната телевизија на Црна Гора. Засега полицијата го уапсила...
Вести Регион

Во Косово вратени 110 државјани од ИСИС (ВИДЕО)

Слободен печат
Двајца борци на ИСИС и 74 деца заедно со 32 жени ноќеска со големи мерки на безбедност се вратени во Косово. Сите се косовски државјани....
Вести Регион

Вучиќ собра над 150 илјади луѓе во Белград (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во Белград заврши кампањата „Иднината на Србија“ на претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Според проценките на завршниот митинг, во Белград присуствувале над 150 илјади луѓе...
Вести Регион

Ѓукановиќ против корекција на границата меѓу Србија и Косово

МИА Агенција
Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, се противи на корекција на границата меѓу Србија и Косово. Во интервју за Би-Би-Си вели дека не се противи...
Вести Регион

Вучиќ пред 100.000 луѓе во Белград: Го покажавме српското единство (ВИДЕО)

Слободен печат
Со емитување на видео спотот за кампањата на српскиот претседател Александар Вучиќ и со интонирање на химната, почна митингот во Белград . Како дел од...
Вести Регион

Урната со пепелот од Мира Марковиќ стигна во Србија

Слободен печат
Урната со посмртните останки на Мира Марковиќ, сопругата на поранешниот претседател на Србија и СР Југославија, Слободан Милошевиќ, утрово стигнала од Русија во Србија, соопшти...
Вести Регион

ХОРОР: Ројтвајлер нападнал три деца, на тинејџер му откинал дел од телото

Слободен печат
Три деца се повредени кога куче ротвајлер на соседите ги нападнало во Сремски Карловци. Најтешка повреда заработил тинејџер од 16 години, на кого ротвајлерот му откинал...
MacedonianAlbanian