Категорија: Регион

Вести Регион

Скокнаа цените во Грција: Еве колку ова лето ќе платите за лежалки, гиро, пиво и кафе!

Слободен печат
Иако цените останаа повеќе или помалку исти како минатата година, цените на кафето и пијалаците се во просек за околу 1 евро повисоки отколку во...
Вести Регион

ПАДНА МЕЃУНАРОДНА КРИМИНАЛНА ГРУПА: Уапсени над 30 лица, со специјални бункери превезувале хероин, кокаин и марихуана низ Европа

Слободен печат
Во заедничка акција на полицијата и обвинителствата на Србија, Австрија, Чешка и Словачка, во Белград се уапсени седум лица, членови на организирана меѓународна криминална група,...
Вести Регион

Исчезнато е шестгодишно дете во Босна, родителите сметаат дека е затрупано во песок

Слободен печат
Во Босна и Херцегодина шестгодишно дека се води каде е исчеснато, откако пред два дена паднало во надојдената река Босна. Семејството се сомнева дека тоа...
Вести Регион

Албанската опозиција најави кога ќе се одржи нов масовен протест

Слободен печат
Албанската опозиција и понатаму ќе продолжи со масовните протести против премиерот на Албанија Еди Рама. На вчерашната средба на Претседателството на Демократската партија, на која...
Вести Регион

ДРАМА ПРЕД СУД ВО БИХ: Судски полицаец си играл со пиштолот и случајно убил човек

Слободен печат
Судсскиот полицаец Младен Деуриќ уби денеска маж на влезот во судот во местото Власеница, во источна Босна. Полицаецот веднаш е уапсен, а локалните медиуми пренесуваат...
Вести Регион

БИЗАРНА сцена во центарот на Белград: Маж прошетал дете со околувратник за кучиња

Слободен печат
На Фејсбук се појавила бизарна снимка од постаро лице како води дете со околувратник по „Кнез Михајлова“. Снимката ја објавила корисничка на Фејсбук тврдејќи дека...
Вести Регион

Снег среде мај ја изненади и Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат
Освен во Босна и Херцеговина, утрово и некои делови од Хрватска се покриени со снег. Снег пособено паѓа во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел...
Вести Регион

ХОРОР ВО СРБИЈА: Го избодел својот сосед поради кавга за ролетна

Слободен печат
Кавга поради ролетни довела до убиство, откако 41-годишен маж бил уапсен поради сомнение дека го убил својот 62-годишен сосед ноќта помеѓу неделата и понеделникот. Тој...
Вести Регион

Пролетен снег ја изненади Босна и Херцеговина (ВИДЕО)

Слободен печат
По големите поплави кои ја зафатија Босна и Херцеговина, Жителите на Корчаница, кај Сански Мост, бчера ги изненади снег во мај. На интернет се појави...
Вести Регион

СРБИЈА ПОД СНЕГ: Граѓаните се подготвуваат за нов УДАР! (ВИДЕО)

Слободен печат
Жителите на Србија денес се смрзнуваат како да е есенски ден, пропратен со дожд. Граѓаните повторно облекуваат чизми и зимски јакни, а температурите не го...