Регион- Page 19 of 384 - Слободен печат

Category : Регион

Вести Регион

Продавачката која нокаутираше полицајка во Србија и од порано и била позната на јавноста (ВИДЕО)

Слободен печат
Садија Дурмиси се најде во центарот на вниманието кај српската, но и кај балканската јавност, откако на пазар во Белград влезе во конфликт со комунална...
Вести Регион

ШТРАЈК ВО ГРЦИЈА: Закажани протести на грчките острови најпогодени од проблемот со бегалците

Слободен печат
Следната среда, на 22 јануари 2020, на островите во северниот дел на Егејското море, односно оние што се најпогодени од бегалскиот/ мигрантскиот проблем ќе се...
Вести Регион

Убиство во Србија: Момче избодено со нож на сред улица

Слободен печат
Во српскиот град Сомбор, на сред улица со нож е избодено момче. Според пишувањата на белградските медиуми, момчето им подлегнало на повредите. М.Д. (28) е...
Вести Регион Слајдер

Субвенции за снимање филмови во Србија, можност за македонските продукции

Слободен Печат
Српската влада ќе субвенционира 25 отсто од вложените пари на странски продукции кои ќе снимаат филмови или серии во Србија. Оние кои ќе потрошат повеќе...
Вести Регион Слајдер

Како Брнабиќ од преседан на Балканот стана партиски војник кој себеси се споредува со Шешељ?

Слободен Печат
Од технократ до партократ. Како се промени српската премиерка Ана Брнабиќ во две и пол години од премиерскиот мандат? Брнабиќ беше преседан и за српската,...
Вести Регион

Вилијам Вокер „ја составува“ владата во Косово?

Слободен Печат
Некогашниот шеф на верификаторската мисија на ОЕБС, Вилијам Вокер денеска се појави во седиштето на Демократскиот сојуз на Косово во Приштина. Според албанските медиуми, неговата...
Вести Регион

Плакати за кампања против абортус предизвикаа бура на реакции во Атина

Слободен печат
По интервенција на Министерството за инфраструктура и транспорт на Грција ќе бидат отстранети плакатите кои од рано утрово осамнаа на станиците во атинското метро против...
Вести Регион

Додик: Република Српска останува на патот на својата воена неутралност

Слободен печат
Српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик денеска во Командата на Шестата пешадиска бригада на Вооружените сили на БиХ порача дека Република Српска останува...
Вести Регион

Хоџа: Мустафа по секоја цена сака влада со ДПК

Слободен печат
Членот на Движењето Самоопределување, Елвис Хоџа, тврди дека лидерот на Демократскиот сојуз на Косаово (ДСК), Иса Мустафа, по секоја цена сака да коалицира со Демократската...
Вести Регион

Српската опозиција бара модел со техничка влада како во Македонија

Слободен печат
Во полемиката во Србија околу измената на Изборниот закон со намалување на цензусот за влез во собранието од сегашните пет на три проценти, се огласи...