16 C
Скопје

Категорија: Регион

Вести Регион

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО БЕЛГРАД: Пијана Русинка кршела сѐ пред себе

Слободен печат
На белградскиот аеродром Никола Тесла, касно синоќа се случил несекојдневен инцидент, пренесува курир.рс. Пијана Русинка на еден од терминалите за излез го земала во раце...
Вести Регион

Шкаљарски рецепт за смрт: Убиецот тивко му пришол зад грб и го изрешетал со 13 куршуми (ВИДЕО)

Слободен печат
Мило Илиќ (28), припадник на „кавачкиот клан“, кој во понеделникот попладне беше убиен на улица во Подгорица, ликвидиран е со 13 истрели во грб, пишуваат...
Вести Регион

Завршија протестите во Албанија, Баша: Тие што ја водат земјата не се свесни за тоа што допрва ќе дојде

Слободен печат
Претседателот на најголемата опозициска партија на Албанија, Љуљзим Баша, на денешните протести во својот говор кој го одржа во градот Елбасан, пред насобраните граѓани кои...
Вести Регион

ВО ЖИВО: Баша за денеска ги најави најжестоките протести во Тирана

Слободен печат
Блокади на патиштата ширум Тирана ќе се случуваат денеска. Според најавите на првиот албански опозиционер Луљзим Баша во 18 часот сите главни патни правци во Албанија, кои...
Вести Регион

Камерата го снимила крадецот, а кога станарите виделе што украл, останале во шок! (ВИДЕО)

Слободен печат
Станарите во една зграда во Подгорица објавиле шокантно видео од безбедносната камера од една од зградите во тој град. Имено на снимката која е објавена...
Вести Регион

Турција произведе ново ласерско оружје слично на оние од „Стар Варс“

Слободен печат
Инжињерите на Турската институција за научни и технички истражувања развија ново ласерско оружје слично на оружјата од филмот „Стар Варс“. Оружјето е произведено за 3...
Вести Регион

Еди Рама: Самитот во Берлин немаше врска со преговорите, медиумите во Тирана и Приштина објавуваат глупости

Слободен печат
Албанскиот премиер, Еди Рама, во неговите коментари во врска со самитот во Берлин ги критикуваше медиумите во Тирана и Приштина, наведувајќи дека тие објавувале глупости...
Вести Регион

Турција: Намален бројот на мигрантите кои преку море пристигнуваат во Европа

Слободен печат
Во рамки на борбата против нерегуларната миграција, во првите четири месеци во 2019 година во Турција биле фатени 79.002 нерегуларни мигранти. Бројот на странците кои...
Вести Регион

Харадинај истакна дека членството во НАТО е приоритет за Косово

МИА Агенција
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај по денешната средба со Меѓуминистерскиот комитет за зачленување и интегрирање во НАТО, порача дека зачленувањето во Алијансата е „државна и граѓанска...
Вести Регион

Синот на Горан Иванишевиќ тешко повреден во сообраќајка

Слободен печат
Емануел, 12-годишниот син на Татјана Драговиќ и Горан Иванишевиќ е тешко повреден во сообраќајна незгода која се случила во центарот на Загреб. ж До несреќата...