Планета- Page 195 of 851 - Слободен печат

Category : Планета

Вести Планета

Помпео го нарече лажен извештајот за отповикувањето на Трамп

Слободен печат
Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска го отфрли извештајот за презентирање на случајот за отповикувањето на американскиот претсетдател Доналд Трамп со изјавата: Eдноставно сè е...
Вести Планета

Руските судови евакуирани по дојава за поставени бомби

Слободен печат
Судови во Москва и Санкт Петербург денеска беа евакуирани по анонимни дојави за поставени бомби. Осум судови беа евакуирани во Москва – во окрузите Гагарински,...
Вести Планета

Дејли меил: Една година дишење на лондонскиот воздух е еднакво на пушење 160 цигари

Слободен печат
Воздухот од Лондон е толку загаден што вдишувањето за 12 месеци е еднакво на пушење 160 цигари за една година, според Дејли меил. Весникот ја...
Вести Планета

Трудо призна дека го исмевал Трамп

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп го нарече канадскиот премиер Џастин Трудо „дволичен” по што тој призна дека вчера, заедно со дел од светските лидери го озборувале...
Вести Планета

Коснет: САД сакаат дијалогот меѓу Белград и Приштина да доведе до траен договор

Слободен печат
САД сакаат дијалогот меѓу Белград и Приштина да доведе до траен договор кој ќе ги задоволува двата народи и доколку Приштина и Белград се согласат...
Вести Планета

ПОЛИЦИЈАТА МОБИЛИЗИРАНА: Околу 6.000 припадници на безбедносните сили ќе ги обезбедуваат француските протести

Слободен печат
Закажани за 14 часот, демонстрациите во Париз ќе бидат обезбедувани од голем број на припадници на безбедносните сили. Околу 6.000 нивни припадници се мобилизирани, соопшти...
Вести Планета

Ворен вели дека Блумберг сака да ги купи изборите: Партијата не е на продажба

Слободен печат
Милијардерот Мајкл Блумберг синоќа започна со прикажување нови телевизиски спотови на национално ниво во вредност од десетици милиони долари за да се претстави како најдобар...
Вести Планета

Лукашенко: Белорусија никогаш нема да влезе во составот на било која држава, дури и на Русија

Слободен печат
Белорускиот претседател Александар Лукашенко нагласи денеска дека Белорусија никогаш нема да влезе во составот на која било држава, дури и на Русија. – Никогаш не...
Вести Планета

Ајфеловата кула затворена поради штрајкот во Франција

Слободен печат
Ајфеловата кула поради безбедносни причини денес ќе остани затворена за публиката, одлучи претпријатието кое е задолжено за нејзината експлоатација, јави дописникот на МИА. Ајфеловата кула...
Вести Планета

Зошто француските синдикати го одбраа токму 5 декември како датум за почеток на штрајкот?

Слободен печат
Нема случајност во изборот на 5 декември за почеток на штрајкот во Франција, имено доколку француските синдикатите решија да го започнат своето движење за мобилизација...