Вести - Page 970 of 2801 - Слободен печат

Category : Вести

Вести Економија

Ангеловска: Треба интензивно да се работи на намалување на сивата економија

Слободен печат
Прогресивниот данок не се укинува туку го ставаме во мирување. Во следниот период ќе се работи дизајн на оптимално решение што ќе биде фер, ефикасно...
Вести Планета

Јункер: Велика Британија до 31 јануари ќе ја напушти ЕУ

Слободен печат
Претседателот на Евопската Комисија, Жан Клод Јункер, во изјава за „Би-Би-Си“ истакнал дека Велика Британија на 31 јануари ќе ја напушти ЕУ. Јункер додал дека...
Вести Македонија

Нема задржувања за влез и излез од државата

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните...
Вести Економија

ФИТР ќе презентира резултати од еко проекти

МИА Агенција
Фондот за иновации и технолошки денеска ќе презентира дел од проектите од областа на животната средина ко-финансирани преку повеќе инструменти на Фондот. На презентацијата ќе...
Вести Планета

ХАОСОТ ВО ХОНГКОНГ ПРОДОЛЖУВА: Избоден про-кинески пратеник, напаѓачот уапсен (ВИДЕО)

Слободен печат
Поддржувач на антивладини протести во Хонг Конг го избоде про-кинескиот пратеник Јуниус Хо додека водел кампања за локалните избори, соопшти полицијата, додавајќи дека напаѓачот бил...
Вести Планета

Трамп: Мексико со помош на САД треба да води војна против нарко-картелите

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп и понуди на Владата на Мексико помош за водење војна со нарко картели, откако девет члена на американско семејство беа убиени...
Вести Македонија

Бочварски го презентираше отчетот за сработеното во Штип

Слободен печат
Во изминатите две години покажавме дека со вредна работа, настојчивост и упорност му го даваме на Штип местото кое го заслужува, вистински универзитетски центар, кој...
Вести Економија

Димковски: Неселективна исплатата на субвенциите, поддршката за млади земјоделци ќе се зголеми двојно

Слободен печат
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство и член на Централниот одбор на СДСМ, Трајан Димковски синоќа, на партиска трибина во Македонски Брод, рече дека агро-секторот...
Вести Македонија

Јавна расправа за Предлог-законските измени за воведување заедничко родителство по развод

Слободен печат
Комисијата за труд и социјална политика на Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе одржи јавна расправа на тема „Предлог-законски измени за воведување заедничко родителство...
Вести Планета

Џонсон побарал од Трамп укинување на царини за шкотското виски

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон го повика американскиот претседател Доналд Трамп да ги укине новите царини на стоките, вклучително и за шкотското виски, изјави портпаролот на...