Вести - Page 956 of 2759 - Слободен печат

Category : Вести

Вести Македонија

Франција со нова порака: За Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ

Весна Тодоровска
Франција омекнува во својот став дека е рано Македонија да добие датум за преговори за членство во Европската Унија. Заменик претседателката на францускиот Сенат, Елен...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Министерот Нуредини немал време да одговара на новинарските прашања за загадувањето

Слободен печат
Министерот за животна средина, задолжен за да се справува и да изнаоѓа решенија за надминување на овии алармантни ситуаци, Насер Нуредини, немал време да одговара...
Вести Планета

САД и Северна Кореја на преговори во декември

Слободен печат
Северна Кореја и САД би можеле да одржат уште еден круг преговори кон средината на ноември, за да го забрзаат напредокот пред истекот на рокот...
Вести Планета

БРЕМЕНА ХЕРОИНА ОД ФЛОРИДА: Ги спасила сопругот и ќерката од провалници (ФОТО)

Слободен печат
Бремена жена од Флорида ги спасила животите на својот сопруг и ќерка, откако со пушка АР-15 го усмртила провалникот кој минатата недела пробал да им...
Вести Македонија

Палмер: ЕУ направи историска грешка и испрати лоша порака за целиот регион

Слободен печат
ЕУ направи историска грешка и испрати лоша порака за целиот регион со неотворањето на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија, порача денеска од Белград...
Вести Култура

Читајте заедно со вашите деца: „Ромео и Јулија“ е достапна во продажба по цена од 100 денари!

Слободен печат
Читањето има значителен број придобивки меѓу кои намалување на стресот, зголемување на знаењето, проширување на речникот, дури и подобрување на меморијата.Токму овие се дел од...
Вести Македонија

Хари Локвенец: Нема алтернатива на нашиот европски пат

Слободен печат
Потпретседателката на францускиот Сенат, Елен Конве – Муре денеска во Собранието имаше средби со претседателите на комисиите за надворешна политика и за одбрана и безбедност,...
Вести Планета

ХУМАНИТАРЕН ПОДВИГ НА МАСК: Директорот на Тесла донираше милион долари за засадување на дрвја

Слободен печат
Директорот на „Спејс-Икс” и „Тесла”, Илон Маск подари еден милион долари на иницијативата „Тим дрвја” (#teamtrees) организирана од двајца блогери. Тие си поставија цел и...
Вести Македонија

Исчезна професорот во пензија и архитект Георги Константиновски

Слободен печат
Македонскиот архитект и професор во пензија, Георги Константиновски се води како исчезнат. Семејството го пријавило во полиција неговото исчезнување, но не се сигурни кога точно...
Вести Планета

Јужноамериканските лидери порачаа дека санкциите од САД само ќе ја засилат нивната одлучност

Слободен печат
Лидерот на кубанската Комунистичка партија Раул Кастро, претседателот Мигел Диас-Канел и венецуелскиот претседател Николас Мадуро соопштија дека американските санкции само ќе ја зацврстат нивната одлучност...