Вести - Page 940 of 2854 - Слободен печат

Категорија: Вести

Вести Планета

Нетанјаху: Борбите со екстремистите можат да бидат долготрајни

Слободен печат
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека борбите со палестинските екстремисти од Исламски џихад, што избија откако Израел го уби нивниот командант за северниот дел...
Вести

Манчевски: Изборите нема да ги стопираат вработувањата

Слободен печат
Огласи за нови вработувања се распишани и ќе продолжат да се распишуваат. Нема да се стопираат вработувањата заради изборите, бидејќи институциите имаат потреби. Тоа е...
Вести Планета

Холандската Влада е против прифаќање деца и жени од Сирија

Слободен печат
Властите во Холандија денеска соопштија дека ќе поднесат жалба на судската одлука земјата да прифати неколку десетици деца и жени, кои се придружиле на џихадистичката...
Вести Регион

Макрон ги повика Вучиќ и Тачи на состанок

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика претседателите на Србија, Александар Вучиќ и на Косово, Хашим Тачи на состанок во рамките на вториот ден од парискиот...
Вести Македонија

Центарот за обука на пилоти, нема да биде седиште на хеликоптерите за прва помош

Слободен печат
Центарот за обука на пилоти е центар наменет за обука на пилоти на Министерството за одбрана, на Министерството за внатрешни работи и тој останува домашен...
Вести Македонија

Напреднато учење на далечина е чекор напред за младите генерации

Слободен печат
Напреднато учење на далечина е чекор напред во една област која е се поактуелна поради две причини – многу е практична и штеди ресурси. Тоа...
Вести Планета

Командантот на Исламик Џихад убиен во сон

Слободен печат
Таткото на командантот на екстремистичката група Исламик Џихад, Салим Абу ел Ата, изјави дека неговиот син Баха, кој е убиен во израелскиот напад врз Појасот...
Вести Македонија

Кефалојанис: Одлагањето на стартот на преговорите не треба да ги разочара Скопје и Тирана

Слободен печат
Донесувањето одлука за старт на преговорите за членство на Северна Македонија и Албанија во ЕУ е одложено за мај 2020 и тоа не треба да...
Вести Култура

Вторник со ТОП КНИГА од „Литература.мк“: Сакај ја диво“ од најпознатиот инстаграм поет – Атикус

Слободен печат
Во секојдневното прелистување на содржините на социјалните мрежи, сигурно сте наишле на неговите стихови објавени од профилот @atticuspoetry. На Инстаграм има над 1,3 милиони следбеници....
Вести Регион

Ја отрула свекрвата и се исповедала кај оџа, па заработи 32 години затвор

Слободен печат
Две години по настанот, денеска беше изречена казната за невестата од Албанија која ја отрула свекрвата со отровот фостоксин, а потоа го признала злосторството кај...