Категорија: Вести

Вести Македонија

„Бомбите“ повторно одекнуваат во јавноста!

Слободен печат
На интернет пред неколку часа објавени се четири телефонски прислушувани разговори. Зад објавата стои извесен корисник „Илија громовник“, а разговорите се објавени на мрежата Vk.com под...
Вести Македонија

Пендаровски од Валандово: Во недела гласаме за развој, интеграција и напредок

Слободен печат
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со жителите на Валандово , порача дека Валандово и цела Македонија на 21 април и 5 мај...
Вести Македонија

Силјановска: Ќе бидам првата амбасадорка на битката со гладта

Слободен печат
Се согласувам со најголемите умови на денешницава кои покрај еколошкиот предизвик и еколошката катастрофа, сиромаштијата пред неа ја ставаат или до неа, се разбира и...
Вести Регион

ХАОС ВО ГИМНАЗИЈА: Ученици се побуниле за оценки, професорот ги шамарал!

Слободен печат
До инцидентот во Седмата белградска гимназија дошло по жолчна расправа на учениците од втора година и професорот по физика З.О. заради резултати од писмена, дознава...
Вести Регион

Германците децидни: Ги отфрливме барањата на Грција

МИА Агенција
Германската Влада денеска одлучно ги отфрли новите барања на Грција за репарација на штетата од Втората светска војна, кои вчера ги прифати Парламентот во Атина....
Вести Македонија

Договорот од Преспа е одличен пример за помирување и добрососедски односи за целиот регион

МИА Агенција
Договорот од Преспа е одличен пример за помирување и добрососедски односи за целиот регион, па дури и за извор на инспирација, вели министерот за европски...
Вести Македонија

ОЈО цела година проверува дали Bejtulla Asani е Бејтула Асани: Случаите со закани и напади врз новинари тапкаат во место

Слободен печат
На само неколку километри од Скопје, во Арачиново, вчера беа киднапирани новинари на кои им се заканувале да избришат снимки од граѓанска анкета. Новинарите само...
Вести Регион

МОРБИДНО: Се простуваа од Мира Марковиќ над отворениот ковчег, се сликаа, па поставија на Фејсбук! (ФОТО)

Слободен печат
При простување од поранешната сопруга на Слободан Милошевиќ, Мира Марковиќ, еден морбиден детаљ на сите им го привлече вниманието. Имено при комеморацијата ковчегот остана отворен....
Вести Свет

Трамп: Играта заврши (ФОТО)

МИА Агенција
Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна...
Вести Регион

Македонците ќе јадат поскапо гиро во Грција

МИА Агенција
Гирото во Грција од 1 мај се очекува да биде поскапо за 10 до 15 проценти, односно за 10, 20 или 30 центи, поради покачувањето...